Yedek Parça Kataloğu

Yedek Parça Kataloğu Tasarımları

Elektronik, otomotiv, beyaz eşya gibi sektörlerde yedek parçalar en az ürünler kadar kıymetlidir. Yedek parça dendiği zaman akla ilk gelen ürünün bozulması veya hasar görmesi anında bozulan parçanın yenisi ile değiştirilmesi akla gelmektedir. Yedek parçalar bir ürünün içerisindeki malzemelerin tümünü kapsar. Bir vidadan bir plastik parçaya kadar içerisinde kullanılan parçaların tamamının bir yedeği olmalıdır. Yedek parçalar sıklıkla otomotiv sektöründe konu olur zira yedek parçaların otomotiv sektöründe yeri ayrıdır. Bursa’da en sık yedek parça üretimi ve temini otomotiv sektöründe gerçekleşmektedir, hem otomotiv parçalarının sıklığı, hem muadil ürün ihtiyacı işletmelerin bu sektörde yedek parça üretmesi konusunda ilham haline gelmiş durumdadır. Bir yedek parçanın sağlıklı bir biçimde tanıtımının yapılması, raf ömrünün, dayanıklılığının, özelliklerinin doğru  bir biçimde tanıtılabilmesi açısından en önemli aksesuarı kataloglardır. Yedek parça katalogları yedek parçalar için özel olarak üretilmeli ve yedek parçaların tanıtımını doğru bir biçimde yapmalıdır. Bu sebeple katalog tasarımı yapılırken yedek parçanın tüm özellikleri baz alınmalı, üretimi yapan işletmenin de tanıtımı dahil edilmeli ve prestijine uygun bir katalog hazırlanmalıdır.

Yedek Parça Kataloğunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bir yedek parça için veya yedek parça konusunda üretim yapan bir işletme için hazırlanacak olan katalogda her şeyden önce kapak tasarımı, seçilecek renkler ve baskı kalitesi önemlidir. Yedek parçaların resimleri, teknik detayları, uyumlu olduğu marka ve modeller mutlaka belirtilmelidir. Resimlerinin net bir şekilde çekilmesi ve kataloğa net bir şekilde aktarılması baskı sistemlerinin görevidir ve üç boyutlu baskıların yapılması, renk ayrımlarına dikkat edilmesi en önemli konulardan biridir. Yedek parça kataloglarının görevi yedek parçayı doğru biçimde tanıtabilmesi için belli başlı tasarımların yapılması ve baskı kalitesinin önemi çok büyüktür. Baskı kalitesine dikkat edilen yedek parça katalogları hem ürünün tüm detaylarını müşteriye aktarabilmekte, hem de yedek parça kataloğunu ilgi çekici hale getirebilmektedir. Yedek parça kataloğu tasarımı esnasında ürünlerin kataloğa yerleşimi çok önemlidir. Kategorilere ayırarak yapacağınız tasarımlar müşterilerinizin ürünleri kolayca bulabilmesine yardımcı olarak fonksiyonel bir katalog tasarımına olanak sağlar. Yedek parça kataloglarını müşteri temsilcileriniz ile bir pusula görevi görecek şekilde, müşterilerinize kargo yolu ile veya elden verebilirsiniz. İhtiyaç duyulacak olan yedek parçaları müşterilerinizle paylaşmak, kataloğu düzenli aralıklarla revize etmek, yeni modelleri, yeni renkleri, yeni ürünleri tanıtmak, düzenli üretim yaptığınız yedek parçaların katalogda sürekli var olmasını sağlamak en önemli yedek parça kataloğu temalarındandır.

Yedek Parça Kataloğu Satın Al

Yedek parça kataloğunda en çok dikkat edilmesi gereken konu baskılardır. Seçtiğiniz boyutlarda, seçtiğiniz renk temalarında ve hazırladığınız tasarımlardaki yedek parça kataloglarını baskıya vermeden önce baskı öncesi görüşmeleri ihmal etmemelisiniz. Örnek katalogları ve kullanılan malzeme kalitesini görmeli buna göre sayfa ve kapak seçimi yapmalısınız. Üretim esnasında kullanılacak olan sarf malzemelerin önemi büyüktür, sarf malzemelerin kullanımı ve uygulanış şekli önemlidir. Bu sebeple baskıdan önce kataloğunuzun müşterinize her ürünü üç boyutlu olarak tanıtabilmesi ancak renk ayrımlarının doğru bir biçimde yapılabilmesi ile gerçekleştirilebilecek bir iştir. Şayet bir katalog renk ayrımlarına dikkat edilerek baskıya alınırsa ürünlerin tanıtımı artacak ve değerlenecektir.

Furkan ofset olarak dilediğiniz tasarımlara hayat veriyor, yedek parça kataloglarınıza yeni bir soluk katıyoruz. Yedek parça kataloglarının tasarımı, sunumu, içerisindeki renklendirme ve baskı kalitesi bizler için en önemli konulardan biri. Baskı öncesi çalışmalarımız, son teknoloji baskı makinalarımız ve kaliteli sarf malzemelerimiz ile aklınızdaki yedek parça kataloğuna hayat veriyor ve şirketinizin temsilini en iyi şekilde yapmanızı amaçlıyoruz.

2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım DAIO

tr_TRTürkçe