Kolonya Kutusu

Kolonya, içerisinde yüzde doksana varabilen alkol barındıran, farklı türde kokulara sahip, kültürümüz içerisinde pek çok alanda kullanılan, dezenfektan özelliğine sahip esanslı bir cilt ürünüdür. Kolonyanın türk kültüründeki yeri ve önemi yadsınamaz. Hoş kokmak için, ciltte oluşan temasların temizlemesinde, tıraştan sonra, yemekten veya bir şey yemeden önce kullanılabilen oldukça eski bir cilt ürünü olarak bilinmektedir. Alkol yüzdeleri çok farklı olan kolonya çeşitleri bulunmaktadır. Esansı daha yoğun olan kolonya çeşitleri olduğu gibi daha yoğun dezenfektan etkisi amacı ile daha fazla alkol içeren sert kolonyalar da bulunmaktadır. Firmalar bu açıdan çeşitlilik sağlamaktadır.

Kolonyaların yoğun kullanımı da göz önüne alındığında başarılı bir kolonya için kolonya kutusu tasarımı da çok önemlidir. Kolonya kutusu, içerisinde barındırdığı kolonya ürününü en iyi şekilde muhafaza edebilmelidir. Cam veya plastik şişelerde özenle hazırlanan kolonyaların ambalajlanması, hasar görmeden piyasaya sunulabilmesi, ısıdan, gün ışığından ve nemden etkilenmemesi amacı ile kolonya kutusu içerisine konulmalıdır. Kolonya kutusu özellikleri itibari ile sağlam ambalajlardan yapılmalıdır. Bu ambalajların dış etkenlere karşı dayanıklı malzemelerden üretilmiş olması çok önemlidir. Aynı zamanda kolonya kutusu tasarımı da üretimi yapan firma için bir marka ve imza niteliği taşımakta olup piyasadaki satış oranlarını yükseltecektir.

Kolonya kutusu tasarımı yapılırken içinde bulunduracağı şişeleri özenle koruyacak, düşme, çarpma ve standart günlük etkilerden koruyacak şekilde üretilmelidir. Bu tasarımların ve kullanılacak malzemelerin seçilerek bir araya getirilmesi uzman kişiler tarafından özenle yapılmalıdır. Karton kalitesi, ambalajın rengi ve yapısı, markayı en doğru şekilde temsil edebilmesi için marka logosunun tasarımı ve ambalaja yerleştirilmesi kolonya kutusu tasarımı için olmazsa olmazlardandır. Aynı zamanda kolonya kutusu üzerinde mutlaka kolonya ile alakalı belli başlı önemli ve mecburi bilgilerin yer alması ve bunların yasal talimatlara göre yerleştirilmesi kolonya kutusu tasarımında kaçırılmaması gereken hususlar arasında yer almaktadır. Kolonya kutusu tasarımlarında en çok dikkat edilmesi gereken konu müşterinin menün olması, sürekli üretim yapılarak talebi karşılayabilmesidir.

Furkan ofset olarak kolonya üreticilerine özel olarak kolonya kutusu tasarımları yapıyor ve sürekli üretimine devam ediyoruz. Birinci sınıf malzemeler kullanılarak özgün ve profesyonel tasarımları ekonomik seçeneklerle buluşturuyoruz. Kolonya kutusu üzerinde istenilen tüm dizayn ve tasarımları uzun yıllar boyunca titizlikle saklıyor ve gerekli hallerde gerekli değişimleri anında ve hızlı bir biçimde gerçekleştiriyoruz. Tasarımlarımız ile markanızın yüzünü en üst sıralara taşıyor ve bunu titizlikle koruyoruz.

2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım DAIO

tr_TRTürkçe