FSC Sertifikalı (Geri Dönüşümlü) Kağıtlardan Üretim

Dünyamız giderek kalabalıklaşan, kirlenen, doğal kaynaklarının tükendiği bir gezegen haline dönüşüyor. Sanayinin ve çevreyi umursamaz politikaların giderek yaşanmaz hali getirdiği Dünyamızın akciğerleri Amazon ormanları da her geçen yıl küçülüyor ve kaçınılmaz sona bir adım daha yaklaşıyor. Hesapsızca katledilen ormanlarımız hem insanlık için hem diğer canlılar için hayati önemdedir. Teknoloji ne kadar gelişse de kağıda olan ihtiyaç bitmiyor. Her geçen gün e-ticaretin artmasıyla daha da artıyor. Peki bu gidişe bir dur demek mümkün değil mi? Furkan Ofset olarak bu konuda yaptığımız araştırmalar neticesinde tüm dünya da kabul görmüş bir sertifika olan FSC Sertifikasına sahip kağıt tedarikçileriyle çalışma kararı aldık. Zaten uzun yıllardır sürdürdüğümüz alkolsüz baskı yanına birde bu çevreye duyarlı kağıt kullanımını eklemiş olduk.

FSC Sertifikası Nedir? 

FSC Sertifikası tamamen geri dönüşümlü kağıt üretimi yapan firmalara verilir. Bu sadece geri dönüşümlü kraft kağıt anlamına gelmez tabi ki. Geri dönüşüme verilen kağıtlardan kaliteli kuşe kağıt üretimi de yapılabilir. Ayrıca her kullanılan kağıt ağacı yerine bir kağıt ağacı dikerek istenilen kalitede ama yine çevreye duyarlı kağıt üretilebilmektedir.

FSC Sertifikalı Kağıttan Üretim

Furkan Ofset ile çalışmaya karar verdiğinizde, kutudan etikete katalogdan kitaba kadar her üründe bu tür FSC Sertifikalı kağıtlardan üretim yaptırabilirsiniz. Bunun için müşteri temsilcinize bu sertifikaya ait kağıt türleriyle ilgili de teklif geçmesini belirtmeniz yeterli olacaktır. Dilerseniz bu üretimler sonrası istediğiniz ürünün üzerine FSC Sertifikalı kağıttan üretildiğine dair bir logo ibare de basabiliriz. Böylece çevreye duyarlı bir firma olarak müşterilerinize de bu duyarlılığı aktarmış olursunuz.

2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım DAIO

tr_TRTürkçe