Fiyat Listesi Kataloğu

Fiyat Listesi Kataloğu Tasarımı

Kataloglar ürün tanıtımı konusunda, ürün teknik özellikleri konusunda ve ürünlerin fiyat listeleri konusunda müşterilere uzaktan bilgi vermeyi amaçlayan, tasarımları ile firmaları ve ürünleri destekleyen ve temsil eden kitap tasarımlarıdır. Bir katalog için en önemli özellik kataloğun firmaları ve ürünleri temsil edebilmesidir. Mevcut ürünlerinizin tanıtımı ve uzaktaki müşterilere sunumu için katalog tasarımları yaptırırsınız. Bazı katalog sunumlarında ürünlerin teknik özellikleri ve renk seçenekleri ile beraber fiyat bilgileri de sunuluyorken, bazı kataloglar için tüm bunlar yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlar söz konusu olduğu zaman tüm kataloglarınıza ek olarak güncel ürün fiyatlarının yer aldığı bir fiyat listesi kataloğu oluşturmanız gerekebilir.

Fiyat listesi kataloğu nasıl hazırlanır?

Fiyat listesi kataloğu hazırlarken oluşturduğunuz diğer kataloglara bağlı bir tasarım gerçekleştirmeniz gerekir. Ürünlerinize kodlandırma yapmanız veya birer özel isim oluşturmanız ürününüzün fiyat listesi kataloğundaki yerini belirleme ve katalogtan kolaylıkla bulabilmenize kolaylık sağlayacaktır. Ürünlerinize verdiğiniz isimlere veya kodlara göre fiyat listesi üzerinden kolaylıkla tarayıp bulabilirsiniz. Kodlandırmanın yanı sıra, şayet isimlendirme ve benzeri bir işaretleme yaptıysanız, ürünleriniz kategori kategori ayrılıyorsa ürün kataloglarını da buna göre özel olarak tasarlamanız gerekir. Bu tasarımları yaparken temel amacınız mutlaka fiyat listesinde ürünün yerinin en kolay şekilde bulunması olmalıdır. Müşterileriniz veya satış temsilcileriniz ürün katalogları ile fiyat listelerini ellerine aldıkları zaman ürünleri basit bir şekilde katalog üzerinde bulabilmeli, fiyatına da bu şekilde bakabilmelidir. Fiyat listesi kataloğunuzu bir fihrist ile şekillendirebilir, aynı zamanda kategorilere ayırabilir, A-Z veya 1-10.. gibi sıralayabilirsiniz. Bu şekilde yapılan tasarımlarda ürünün fiyatını kolaylıkla bulabilir, müşterilerinizle diyaloglarınızda hızlı yanıtlar verebilirsiniz. Aynı zamanda listelendirme şeklinde veya ürünlerin küçük görselleri ile yan yana getirilen fiyatlandırmalar yapabilirsiniz. Kategorileri farklı renklerle ayırmanızda konforlu bir liste oluşturmanızı sağlayabilir.

Fiyat listesi kataloğu baskısı nasıl yapılmalıdır?

Fiyat listesi kataloğunun baskısını yaparken en çok baskı kalitesine dikkat etmelisiniz. Profesyonel renk ayrımı yapılmış olmasına azami derecede dikkat etmeli, kullanılan sarf malzemelerin kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. Fiyat listesi katalogları da tıpkı ürün katalogları gibi kaliteli bir biçimde hazırlanmalı, kaliteli sarf malzemeler ile üretilmelidir. Kapaklı veya kapaksız baskıları tercih edebilirsiniz. ürün kataloglarına ek olarak göndereceğiniz için fiyat listesi kataloğunun da en az kataloglar kadar kaliteli baskılarla oluşturulmuş olması, kolay deforme olmaması ve uzun ömürlü olması önemlidir. Bu sebeple tasarımlarda kapak kullanılması gerekebilir. Kapak baskıları da, sayfa baskıları da kaliteli ve özenli bir biçimde yapılmalı, kataloğu temsil edeceği için özenle hazırlanmalıdır. Fiyat listesi kataloğu baskısı renkli veya siyah beyaz yapılabilir, fakat fiyat ve renklerin karışmaması, okunaklı bir biçimde yapılması önemlidir. Bu sebeple baskı çeşidi, baskı şekli önemlidir ve dikkatli bir biçimde hazırlanması gerekir. Bu sebeple seçilen baskı malzemelerinin kalitesi, baskı makinelerinin profesyonelliği gibi hususlara dikkat edilmelidir.

Fiyat listesi kataloglarınızda kaliteyi, kaliteli işçiliği ve kaliteli baskı sistemlerini asla es geçmeyin, en az kataloglarınıza gösterdiğiniz özen kadar fiyat listesi kataloglarınıza da aynı özeni gösterin. Furkan ofset olarak uzun yıllardır kataloglarınız konusunda uzman baskıları, kaliteli sarf malzemeyi ve özenli işçiliği garanti ediyoruz. En kaliteli sarf malzemeleri en kaliteli işçilik garantisi ve en kaliteli baskı sistemleri ile hazırladığımız fiyat listesi kataloglarını sizler için hızlı bir biçimde üretiyoruz. Küçük tasarım değişikliklerinize destek oluyor, ekonomik fiyatlar ve kolay ödeme yöntemlerini ayağınıza getiriyoruz. Tüm üretimlerimizde dilediğiniz adette fiyat listesi kataloğunu tam zamanında tarafınıza teslim ediyoruz.

2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım DAIO

tr_TRTürkçe