Deri Ciltli Kitaplar

Kitaplar oldukça önemli kaynaklardır ve en doğru şekilde korunmaları, ciltleri ve kapak tasarımları ile mümkün olmaktadır. Kitap tasarımları yapılırken okuyucunun göz zevkini doldurmak, özellikle dini ve ilim içerikli kitaplarda kapak tasarımları bir hayli önem kazanmaktadır. Ciddi kaynaklar, topluma mal olmuş edebi eserler, özel baskılar kapak tasarımı açısından özen gösterilen ve üzerine düşülen kitap çeşitleri arasında yer alıyor. Kapak tasarımları ve kapak çeşitlerinin yanı sıra kapağındaki tasarıma ciddi emek ve mesai harcanan kitap türlerinin sayfa kaliteleri ve baskı performansları da normal bir kitap tasarımına oranla artmakta ve önem kazanmaktadır. Kitap kapağı yaptırırken pek çok farklı kitap kapağı tasarımı ile karşılaşmak ve kapaklarda kullanılan malzemeler çeşitlilik göstermektedir. Kitabı dış etkenlerden koruyabilecek, iç sayfaların uzun yıllar boyunca ısıya, ışığa ve neme karşı dayanıklılığını artıracak derecede özenli olmasını sağlayacak kapak çeşitlerinden biri deri ciltli kitaplardır. Deri ciltli kitaplar gerçek deri ile ciltlenmiş ve kapak tasarımı da deri ile yapılmış özel kitap çeşitleri arasında yer almaktadır.

Deri ciltli kitaplar günümüzde en çok dini kitap baskılarında kullanılmaktadır. kuranı kerim veya yasini şerif gibi dua kitapları ve kutsal kitap tasarımlarında deri ciltleme ve deri kapaklı tasarımlar sık sık kullanılıyor. Deri ciltleme ve deri kapak tasarımları baskıları yapılırken ciltlenirken özenli olunması gereken, kitabın kabuğundaki özenin aynı zamanda sayfa yapısına yansıtılarak baskıya alınması gereklidir. Baskısı iyi olan ve kapak tasarımında kaliteli malzemeler kullanılmış olan kitaplar hem içeriği korur hem de kitabın mahiyetini ve kıymetini artırır, şıklık yaratır. Deri ciltli kitapların kullanıldığı yegane alan elbette dini ve ilim ile ilgili kitaplar değildir. Dini kitaplarda uzun yıllardır kullanılan deri ciltli kitap baskıları yine uzun yıllardır ansiklopedi gibi özel kaynaklarda da kullanılıyor. Ansiklopedilerde içerik açısından kıymetli olması, uzun yıllar boyunca kişilere kaynak oluşturması ve yine uzun yıllar boyunca fayda sağlayacak olması sebebiyle korunması gözetilen kitap türlerinde deri ciltleme sistemleri sıklıkla kullanılır. Baskısını yaptıracağınız kitap türü şayet ansiklopedi ise kullanmanız gereken ciltleme sistemi deri ciltli kitaplarla aynı veya benzer kalitede olmalıdır. Bazı kitapların özel serileri, dünya veya türk edebiyatının klasikleri de genellikle deri ciltli kitap türü ile baskıya alınmaktadır. Kısaca deri ciltli kitaplar içeriği kıymetli hale getirir ve bir vitrin ürünü haline sokar.

Deri ciltli kitap baskısı yaptırmak veya deri ciltli kitap oluşturmak zor değildir. Her baskı sisteminde olduğu gibi farklı maliyetleri bulunmaktadır. Kitabınızı deri ciltli kitap haline getirmek istiyorsanız elbette ekstra maliyet oluşturur fakat kitabın prestijine katkı sağlayarak satış oranlarını artırır. Bu açıdan kitaplarınıza deri ciltli kitap tasarımı yaptırmak istiyorsanız kitap kalitenizin artması için doğru bir sistemi de oluşturmuş olursunuz. Der ciltli kitap baskısı yaptırmak aynı zamanda son teknoloji baskı sistemlerini de gerektiren türden bir tasarım sistemidir. Deri ciltli kitap baskıları özel sistemlerle ve profesyonel tekniklerle oluşturulması gereken baskı ve ciltleme sistemidir. Furkan ofset olarak deri ciltli kitap taleplerinizi karşılayacak son teknoloji baskı ve ciltleme sistemlerimiz, en kaliteli sarf malzeme kullanımımız ile sizler için özel deri ciltli kitaplar üretiyoruz. Tüm içeriklerinizde rahatlıklar kullanabileceğiniz deri ciltli kitap tasarımlarınızda hem ekonomik hem de kaliteli içerikler sunuyoruz. Deri ciltli kitap tasarımlarında hızlı ve kaliteli baskılar gerçekleştiriyor, son haline kadar tüm isteklerinize anında yanıt veriyoruz. Deri ciltli kitaplarınız için profesyonel destek sağlıyor ve dilediğiniz adette baskı yapıyoruz.Devam ederek gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz

2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım DAIO

tr_TRTürkçe